10 zábavných HIIT tréninků

Miluju běhání, jízdu na kolečkových bruslích, plavání a dokonce i šlapání na pásu, když na to přijde :-) Ale když jsem se začala připravovat na závody a dostala od trenérky pokyn, že musím dělat několik hodin kardia týdně, začalo mě to odrazovat. Cítila jsem se často už vyčerpaná, bylo těžké vyhradit si denně tolik času a obávala jsem se, co bude potom, až aerobní aktivity omezím.Pak jsem se v článcích od úspěšných fitnessek ze zahraničí dozvěděla, že dělají jen 15-20 min. kardia ve formě HIITu.

Netušila jsem, co to znamená, ale dost to upoutalo moji pozornost. Vše jsem si nastudovala a začala HIIT praktikovat.

Od začátku jsem si ho oblíbila! Úspora času a pořádná výzva, to je něco pro mě ;-) Navíc pocit, že moje svaly nejsou v ohrožení, ale naopak podporuju jejich růst. A také rozvoj kondičky a funkce metabolismu!Teď už je pro mě HIIT naprostou samozřejmostí. Zařazuji ho do svého tréninkového plánu v průběhu celého roku. V předsoutěžním období mi pomáhá vyrýsovat a zároveň ušetřit čas a v mimosoutěžní sezóně se díky němu udržuju v kondici.

Tyhle tréninky mě opravdu baví a pokaždé se na ně těším. Žádné bezduché zírání do zdi naproti běžeckému pásu dlouhé hodiny.

Mám ráda pestrost jak ve stravě, tak v trénincích a HIIT mi to rozhodně umožňuje! Postupem času jsem si vymyslela spoustu různých sestav. O ty, které se mi nejvíce osvědčily, se s vámi chci podělit v tomto e-booku. Doufám, že si s nimi užijete tolik zábavy jako já a povedou k vašim vytouženým cílům!
Katy

Proč čekat? Můžeš ho mít ihned 

O autorce: Kateřina Blažčíková

V době, kdy jsem se cvičením začínala, tápala jsem v tom, co mám vlastně jíst. Všude jsem nacházela nové a nové informace, které jsem nebyla schopná dát dohromady. V tom množství informací jsem se nevyznala. Rekvalifikovala jsem se na výživového poradce a díky tomu jsem začala rozumět lidskému tělu a jeho fungování z hlediska výživy. Začala jsem na sobě zkoušet a sledovat, jak fungují různé tipy stravy v návaznosti na trénink. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsem našla tu správnou výživovou strategii, která 100% funguje a přináší ty nejlepší výsledky. Své poznatky jsem sepsala do podoby e-booku tak, aby pomohly i vám.